Asum Arhitektid

Asum Arhitektid

Võru Spa- ja Vabaajakeskus

Kutsutud konkurss

Koostöös arhitektuuribürooga Kuupruut ja maastikuarhitektuuribürooga Sala Terrena kokku pandud võistlustööle pakkus tunnussõna reklaamiagentuud Velvet. Multifunktsionaalse keskuse koondnimetus UMA AIG vihjab iga inimese isiklikule soovila valida sobiv viis oma aja veetmiseks. Kuna tegemist oleks Vana-Võromaal esimese omalaadse keskusega, peegeldab ka nimi olemasolevate kogukondlike ürituste omasid nagu toidumess Ume Meek või laulu- ja rahvapidu Uma Pido. Tunnusvärvideks on liivakivipaljandidest inspireeritud beež, karge lumevalge ning 100- aastase suitsusauna tahmaseid seinu meenutav soe must.

KLIENT

 Johnny AS

SUURUS

34000

AEG

2022

ARHITEKT

Hannes Koppel

ASUKOHT

Võru, EE

TÜPOLOOGIA

Vaba aeg

Hoone arhitektuur peegeldab Vana-Võromaa maastikku, lumiseid nõlvu ja kaugvaateid.  Vaated katusemaastikule avaneksid nii tänavatasapinnalt, hotellitoa aknast kui ka sauna katuseterrassilt traditsioonilises suitsusaunas leili võttes.

Ühtne, kompleksi läbiv vormikeel loob hoonele selge ja rahuliku üldilme ja arhitektuurselt põneva siseruumi. Katusemaastik jätkub katuslagedes hoones sees ja raamib vaateid hoonest välja.

Hoone ülesehitus on selge. Kesksest fuajeest lõunapoolsesse tiiba jääb spordifunktsioon, Põhjapoolsesse meelelahutusega seotud vaba-aja veetmise võimalused. Fuajee kohale on planeeritud hotell ja restoran. Keskus on hästi ligipääsetav ümbritsevatelt tänavatelt, Sissepääsud on eristuvad. Hoone ülesehitus funktsionaalselt hoomatav.

Keskne fuajee toimib hoone olemusliku südamena. Kõiki funktsioone on võimalik teenindada ühest, kesksest vastuvõtus. Avatud ühisruum kino fuajeega võimaldab kinole omase kommipoe laiendamist veekeskuse vastuvõtu alale. Läbi hoone vaated peasissepääsust liutorudeni, basseinidele, ujulale loovad fuajeele originaalse miljöö. Miljöö jätkub teise korruse restoranis, kus avar õhtupäikeses rõduterrass ühel pool ja vaated projekteeritavale pargialale teisel keskuse identiteeti veelgi toetavad.

Võru-vabaajakeskus-Hannes-Koppel
Võru-vabaajakeskus-Hannes-Koppel
Võru-vabaajakeskus-Hannes-Koppel